Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Боярська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 34056831) був реорганізований і увійшов до складу Лисянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Село Боярка Лисянського району Черкаської області

Село Боярка вперше згадувалося в наказі польського гетьмана Конецпольського князеві Вишневецькому від січня 1644 року, щоб той рухався з військом від Корсуня на Боярку. Згідно з народними переказами Боярка існувала в часи розквіту Київської Русі: на лівому березі Гнилого Тікича підносилося городище Китайгорода. По річці Гнилий Тікич та її притоці річці Боярка сюди припливали бояри на торг, лишивши по собі назву річці і селу.

В 1240 році під час монголо-татарської навали поселення Китайгорода спалили орди Батий- хана. Боярин переселився на лівий берег Тікича, звідусіль захищений лісами і болотами, заснувавши село Боярка.

Село Боярка Лисянського району Черкаської області розташоване в долині річки Гнилий Тікич за 20 км на північний захід від районного центру і залізнично-товарної станції Лисянки, на кордоні з Богуславським районом Київської області.

До села входять чотири населених пункти: Порадівка, Боярка, Харченків, Брідок, площа яких становить 3050 га. Нині налічується 377 дворів в яких проживає 664 жителі, з них 125 дітей, дорослого працездатного населення – 338 чол., пенсіонерів - 201.

Сільськими головами сільської ради працювали Михайленко М.І. (1959-1977) нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора, Артеменко М.Т. (1977-1984), Осипенко Є.І. (1984-1989), Сльожа О.Р. (1989-1994), а з 1994 року і до нині працює Дудник О.І.

Перше колективне господарство (СОЗ) в с.Боярка було організоване у 1929 році, головою якого обрали С.Д.Пожаренка, одного з організаторів СОЗу. В останні десятиліття ХХ століття головами правління колгоспу ім. А.О.Жданова працювали: П.А.Лиходовський (1962-1969), Є.І.Осипенко (1969-1984), В.І.Горбенко (1984-1986), В.І.Лиходід (1986-1987), О.Б.Вінійчук(1987-1989); з 1989 року колгосп ім.А.О.Жданова перейменовано в КСГП ім. Героя Радянського Союзу С.П.Ярового головою обрано М.С.Володченка (1989-1993,1995-1997), В.В.Мазаний (1993-1995), В.В.Олійник з 1998 року, а з 2000 року- директор ТОВ „Порадівське”.

За часів їхнього господарювання було побудовано більше 20 житлових будинків, збудована школа, олійня, асфальтовані дороги, газифіковане село.

Славна традиція та історія села Боярки, але не менш славні люди писали цю історію. Громада сіл Боярка, Порадівка, Харченків, Брідок гордиться тим, що боярська земля виховала таких видатних земляків, серед яких два Герої Радянського Союзу:

Яровий Пилип Степанович та Химич Василь Сидорович, нагороджені Орденами Леніна.

Кіношенко Юліан Тодосьович - професор, доктор медичних наук.

Корунець Ілля Вакулович – професор, доктор лінгвістичних наук.

Поваженко Іван Омелянович – професор, доктор ветеринарних наук, перший в Україні Заслужений діяч науки УРСР, нагороджений Орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, Жовтневої Революції.

Слюзінська Віра Купріянівна – перша вчителька села Боярка, нагороджена Орденом Леніна

Стеблій Олег Іванович – начальник цивільної оборони АРК.

Супрун Микола Олексійович - радник Прем”єр–міністра.

За свою невтомну працю та громадську діяльність жителі села Боярка були нагороджені державними нагородами:

  • Супрун Віра Миколаївна – нагороджена Орденом Княгині Ольги 1 ст., та Орденом Варвари Великомучениці
  • Супрун Олексій Степанович – нагороджений Орденом Преподобного Іллі Муромця III ст., Орденом Рівноапостольного князя Володимира.
  • Качура Воля Федорівна – нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора.
  • Михайленко Галина Іванівна – нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора.

Село Боярка має розвинену соціальну інфраструктуру. В наш час, з небагатьох сіл району, село газифіковане, всі дороги мають тверде покриття, установлена сучасна АТС, що надає прямий телефонний зв”язок, маршрути рейсових автобусів - Київ, Черкаси, Лисянка. На території села розташовані: ТОВ „НВФ Урожай”, ветлікарня, будинок культури, 3 магазини, поштове відділення зв”язку, сільська лікарська амбулаторія, яка обслуговує 11 населених пунктів, навчально-виховний комплекс, який завдяки програми уряду „шкільний автобус” відвідують учні 5 сіл.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *